Zrozumieć mężczyznę – jak odbierać sygnały od faceta?

| |

Każda kobieta, która wchodzi w relację z mężczyzną chce dobrze go rozumieć i wiedzieć, co czuje i myśli jej wybranek. Niestety, panowie często nie są zbyt chętni do rozmawiania o swoich emocjach. Pojawiają się wtedy wątpliwości. Co więcej, kobieta naprawdę chciałaby zrozumieć mężczyznę i wiedzieć czego potrzebuje. Warto więc pamiętać, że swoje emocje przekazujemy nie tylko mową, ale również gestami i zachowaniem. Przedstawiamy kilka sygnałów, które może wysyłać do ciebie twój mężczyzna oraz wyjaśniamy co oznaczają.

Na początku warto zaznaczyć, że każdy człowiek jest inny i może różnie reagować na różne sytuacje. Dlatego też nasze rady i wskazówki nie muszą sprawdzić się w każdym przypadku. Niemniej jednak, istnieją mechanizmy, które odpowiadają za nasze zachowanie i mogą podpowiedzieć ci co tak naprawdę czuje facet i co próbuje ci przekazać nawet jeśli o tym nie mówi.

Przytulanie – mówi naprawdę dużo

Wszyscy doskonale wiemy, że przytulanie jest gestem, którym okazujemy bliskość, zaufanie, ciepłe uczucia wobec drugiej osoby. Jednak w przypadku mężczyzny to, w jaki sposób cię przytula może powiedzieć dużo o tym, jakie uczucia żywi względem ciebie. Przykładowo, objęcie od tyłu oznacza najczęściej opiekuńczość. Mężczyzna pokazuje tym, że chce abyś poczuła się bezpiecznie. Jeśli zaś sztywnieje, kiedy się do niego przytulasz możesz zacząć się obawiać. Bardzo często jest to bowiem znak, że chce zachować dystans i jest spięty. Sporo informacji na ten temat znajdziesz tutaj – Sposoby przytulania – jak rozumieć przytulenia mężczyzny?.

Co mężczyzna przekazuje gestami?

Kolejnym sposobem na zrozumienie uczuć mężczyzny jest obserwacja jego gestów. Jeśli zauważysz, że mężczyzna unika gestykulowania, jest w tym bardzo oszczędny – może oznaczać to, że jest spięty, czuje się niezręcznie lub chce się zdystansować. Co ciekawe, o tym, że jest zestresowany lub spięty może świadczyć także nadmierna, przesadna gestykulacja.

Jeśli zaś zauważysz, że podczas rozmowy z tobą mężczyzna dąży do kontaktu z tobą – możesz się cieszyć. Oznacza to bowiem, że jest tobą zainteresowany i pragnie twojej bliskości. O jakich gestach mowa? Przypadkowe dotknięcia dłoni, przysuwanie się, odgarnianie włosów z twojej twarzy – wszystko to jest wyraźną oznaką bliskości. Więcej o tym przeczytasz w tym artykule https://kobiecystyl.pl/pozadanie-u-mezczyzn-jak-rozpoznac-ze-ciebie-pragnie-objawy-meskiego-pozadania/.

Postawa mężczyzny – co możesz z niej wyczytać?

Przyjrzyj się również postawie, jaką przybiera twój mężczyzna. Wiele mówi to bowiem nie tylko o tym, co czuje względem ciebie, ale również o tym, jakie jest jego ogólne samopoczucie. Przykładem może być np. siadanie z rozszerzonymi nogami. Jest to wyraz dominacji i siły. Mężczyzna w ten sposób akcentuje, że potrzebuje dużej przestrzeni, jest ważny.
Jeśli siedzi spięty, sztywno wyprostowany może oznaczać to, że chce się od ciebie zdystansować, nie czuje się w twoim towarzystwie komfortowo. Jeśli zaś zauważysz, że często przybiera zamkniętą postawę, lekko się garbi lub zwiesza ramiona – może to być dowód na to, że coś go gnębi, jest smutny lub ma problemy, którymi nie chce się z tobą dzielić.

Jak więc widzisz, z zachowania i postawy mężczyzny możesz dowiedzieć się naprawdę sporo.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet KobiecyStyl.pl.

Poprzednie

Szkodliwe mity na temat depresji

Oregano w ciąży

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x