Urządzenia do elektrostymulacji – do czego służą i jakie przynoszą korzyści?

| |

Czy można wyrzeźbić sylwetkę za pomocą… pola elektromagnetycznego? Chociaż brzmi to niczym teoria wyciągnięta z książek science-fiction, to właśnie w ten sposób działają urządzenia do elektrostymulacji mięśni. Dzięki nim, a dokładniej dzięki wysyłanym przez nie impulsom, Twoje ciało może pracować bez wysiłku, za to uzyskując efekty podobne, jak przy intensywnym treningu fizycznym! Jak zatem działają urządzenia do elektrostymulacji?

Czym jest elektrostymulacja mięśni?

Na samym początku warto nieco bliżej przyjrzeć się samej procedurze związanej z elektrostymulacją mięśni. To jedna z form fizjoterapii, która doskonale sprawdza się również w przypadku modelowania ciała.

Głównym założeniem zabiegu wykorzystującego elektrostymulację jest wysyłanie impulsów elektromagnetycznych w taki sposób, by wywoływały skurcz mięśni. Ponieważ ludzki mózg nie jest w stanie odróżnić naturalnego skurczu od stymulowanego elektrycznie, elektrostymulacja pozwala osiągać efekty takie, jak w przypadku uprawiania różnych aktywności fizycznych.

Elektrostymulacja może być wykorzystywana zarówno do leczenia bólu i dolegliwości związanych z układem mięśniowo-szkieletowym (wówczas wykorzystywane są impulsy pobudzające nerwy czuciowe – TENS) lub też do stymulacji mięśni w celu ich wzmocnienia, a tym samym modelowania sylwetki i spalania tkanki tłuszczowej (w tej sytuacji dochodzi do pobudzania nerwów motorycznych – EMS).

Urządzenia do elektrostymulacji – jak to działa?

Urządzenia do elektrostymulacji pozwalają na wykorzystanie pola elektromagnetycznego do intensywnego oddziaływania na różne obszary ciała. Impulsy wysyłane przez elektrody doprowadzają stopniowo do przebudowy całej tkanki, pozwalając na modelowanie sylwetki w najbardziej newralgicznych miejscach – nie tylko brzucha, ale też ramion, ud czy pośladków. Na czym jednak dokładnie polega wyjątkowość tej metody?

Elektrostymulacja wywołuje znacznie intensywniejsze skurcze tkanki mięśniowej niż jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne. Tym samym jest w stanie pobudzić procesy spalania tłuszczu w znacznie krótszym czasie, przy widocznie lepszej efektywności. Jednocześnie korzystanie z urządzeń do elektrostymulacji nie wiąże się z dodatkowym wysiłkiem fizycznym – można powiedzieć, że Twoja sylwetka rzeźbi się sama!

Doskonałą wizualizacją korzyści wynikających z poddawania się zabiegom elektrostymulacji może być porównanie: w trakcie zaledwie kilkudziesięciominutowego procesu Twoje mięśnie wykonują taką pracę jak podczas nawet 2-3 godzin spędzonych na treningu.

 

Artykuł partnera

Poprzednie

Czy w ciąży można jeść miód ?

Badanie moczu w ciąży – dlaczego jest takie ważne?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x