Sauna beczka – Dlaczego warto ją mieć?

| | , ,

Można w nich się zrelaksować, odpocząć, a także wygrzać – mowa o popularnych w ostatnim czasie saunach ogrodowych. Saunowanie ma sporo korzyści, wpływających pozytywnie nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie. Wysoka temperatura panująca wewnątrz sauny rozluźnia, koi nerwy, a także pomaga pozbyć się zbędnych toksyn z organizmu. Chcąc nabyć odpowiednią saunę ogrodową, warto zdecydować się na konstrukcję w formie beczki. Dlaczego? Gdzie kupić odpowiednią saunę? Zachęcamy do lektury.

Sauna beczka

Sauna beczka budzi zachwyt wielu osób, które planują zakup sauny ogrodowej. Głównie ze względu na swój niebanalny, owalny kształt, a także niewielkie gabaryty. W saunie spokojnie zmieszczą się dwie lub trzy osoby, jest to zatem świetna propozycja dla tych, którzy szukają konstrukcji do użytku prywatnego.

Co więcej, sauna w kształcie beczki bardzo szybko się nagrzewa, a także w łatwy sposób się ją stawia. Warto też podkreślić, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca, gdyż zazwyczaj ma mniej więcej od 2,5 do 4 m długości. Zmieści się zatem nawet w nieco mniejszym ogrodzie lub też na działce.

Sauna beczka – zalety

Poniżej omawiamy kilka wybranych zalet sauny beczki. Dlaczego warto ją mieć?

  • Szybkie nagrzewanie – na tę zaletę mają wpływ dwie rzeczy. Przede wszystkim fakt, że sauny te wyposażone zostały w piece elektryczne, które mają dosyć krótki czas nagrzewania się do optymalnej, wybranej przez właściciela temperatury. Ponadto, sauny beczki mają też owalny kształt, dzięki czemu minimalizuje się niewykorzystaną przestrzeń. Ciepło nie kumuluje się w bocznych częściach konstrukcji.
  • Wysokojakościowe drewno – sauny beczki wykonane są przede wszystkim z solidnego, dobrze wysuszonego drewna świerkowego, które wyróżnia się lekkością, ale także podwyższoną trwałością. Surowiec ten łatwo poddaje się obróbce, dlatego można tworzyć z niego ciekawe kształty, w tym owalne. Suszone drewno świerkowe jest świetnym izolatorem, dlatego w saunie panuje odpowiednia, wysoka temperatura.
  • Optymalne rozprowadzanie ciepła – w zwykłych, fińskich saunach ciepło kumuluje się w wyższych partiach, dlatego często trzeba przesiadać się na ławki, które są usytuowane nieco wyżej. Tego problemu nie ma w saunach beczkach, gdyż ze względu na mniejsze gabaryty, ciepło rozchodzi się równomiernie po całej konstrukcji.

Sauna beczka – gdzie kupić?

Chcąc nabyć solidną saunę beczkę, dostosowaną do swoich potrzeb, warto zdecydować się na zakupy w Koba-Sauna. W asortymencie można znaleźć eleganckie sauny ogrodowe w kształcie beczek z nowoczesnym piecem elektrycznym, które świetnie pasować będą do mniejszych i większych ogrodów. Istnieje możliwość zakupu sauny beczki z rozładunkiem lub bez rozładunku.

Sauny beczki zyskują coraz większą popularność wśród osób, które szukają eleganckich saun ogrodowych do użytku prywatnego. Są to konstrukcje wykonane z wysokojakościowego drewna, o niewielkich wymiarach, świetnie sprawdzą się zatem w mniejszych i większych przestrzeniach zlokalizowanych wokół domu.

Sauny beczki szybko się nagrzewają, a ciepło rozchodzi się równomiernie po całym wnętrzu. Szukając odpowiedniej konstrukcji, warto skorzystać z oferty Koba-Sauna.

Poprzednie

Klatka piersiowa lejkowata (szewska) i kurza u dziecka

Odstające uszy u niemowlaka – czy da się zapobiec, do kiedy się kształtują uszy, jakie są sposoby na korektę?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x