Prowadzenie ciąży – co warto wiedzieć?

| |

Przed kobietą, która właśnie dowiedziała się, że już wkrótce zostanie mamą, sporo wyzwań. Jednym z nich jest wybór lekarza, któremu powierzy prowadzenie ciąży. Jest to bardzo ważna decyzja, od której zależy nasz spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że o zdrowie nasze i maluszka troszczy się właściwa osoba. Przyszłe mamy mają do wyboru sporo gabinetów oferujących usługę prowadzenia ciąży. Jak spośród nich wybrać ten najlepszy, któremu powierzymy to odpowiedzialne zadanie?

Na czym polega prowadzenie ciąży?

Prowadzenie ciąży to usługa oferowana głównie przez ginekologów. Jej celem jest zapewnienie prawidłowego przebiegu ciąży oraz otoczenie zarówno przyszłej mamy, jak i jej dziecka odpowiednią, kompleksową i indywidualną opieką. Każda kobieta, która dowiaduje się, że jest w ciąży, powinna jak najszybciej wybrać lekarza, który będzie towarzyszył jej aż do szczęśliwego rozwiązania. Najlepszym wyborem jest w tym przypadku ginekolog, który jest specjalistą w zakresie dbania o zdrowie kobiet i przyszłych mam.

Prowadzenie ciąży może być realizowane jako usługa bezpłatna, na NFZ lub prywatnie. To, czy zdecydujemy się na prywatne wizyty, czy skorzystamy z państwowej opieki zdrowotnej w czasie ciąży, zależy od naszych preferencji i budżetu. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na płacenie za lekarza, warto to zrobić, gdyż otrzymamy lepiej dostosowaną do naszych potrzeb opiekę oraz pewność, że nad przebiegiem naszej ciąży czuwa w pełni zaangażowany specjalista, zawsze dostępny do naszych usług i gotowy odpowiedzieć na każde pytanie. Na prywatne usługi warto postawić szczególnie, kiedy to nasza pierwsza ciąża – oczekiwaniu na narodziny pierwszego dziecka zawsze towarzyszy bowiem pewien niepokój.

prowadzenie-ciazy

Jak wybrać najlepszego ginekologa?

W każdym mieście działa wiele prywatnych gabinetów ginekologicznych oraz klinik, które oferują przyszłym mamom usługę prowadzenia ciąży. Aby wybrać najlepszego specjalistę, któremu w pełni zaufamy oraz powierzymy zdrowie swoje i swojego dziecka, warto umówić się na pierwszą wizytę. Najlepiej wybrać się do doświadczonego ginekologa lub kliniki, którzy cieszą się uznaniem wśród mam – opinie o nich możemy przeczytać m. in. w Internecie. Podczas wizyty, zwróćmy uwagę na to, czy lekarz jest empatyczny, chętnie i wyczerpująco odpowiada na nasze pytania oraz czujemy się przy nim w pełni bezpieczne i zaopiekowanie.

Lekarz prowadzący ciążę powinien przeprowadzić z przyszłą mamą obszerny wywiad medyczny, dokładnie omówić przebieg ciąży oraz poszczególne badania, które będzie trzeba wykonać. W razie potrzeby skieruje także ciężarną na konsultację z innymi specjalistami. Warto zwrócić uwagę także na jego dostępność – aby czuć się bezpiecznie, przyszła mama musi mieć zagwarantowany kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę o każdej porze dnia i nocy.

Dodatkowym ułatwieniem, które warto wziąć po uwagę, wahając się przed wyborem ginekologa prowadzącego prywatną praktykę, a lekarza pracującego w większej klinice, jest możliwość wykonania na miejscu większości niezbędnych badań diagnostycznych. Decydując się na prowadzenie ciąży w Gdańsku w Centrum Medycznym Tartaczna 2 wszystkie badania są przeprowadzane na miejscu, co pozwala zaoszczędzić czas oraz od razu zyskać pewność, że ciąża przebiega prawidłowo.

Poprzednie

Zimny brzuch w ciąży – czy jest normalny? Jakie są przyczyny i jak sobie z tym poradzić?

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x