Prezent z okazji Dnia Dziecka dla 3 latka

| |

Szukasz prezentu dla trzylatka z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka? Dzięki naszym podpowiedziom wybierz odpowiednią zabawkę na prezent.

Jeżeli Twoja pociecha kończy właśnie trzy latka to warto już teraz zastanowić się nad odpowiednim prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że ilość dostępnych na rynku zabawek może przyprawić każdego rodzica o ból głowy. Postaramy się zatem podpowiedzieć Wam na jakie zabawki warto zwrócić uwagę, gdy szukacie prezentu dla 3 latka.

Najważniejsze to odpowiedni dobór zabawki do wieku dziecka

Wybierając prezent zabawkowy z okazji Dnia Dziecka trzeba mieć na uwadze jego dopasowanie do stopnia rozwoju i preferencji typowego trzylatka. Zatrzymajmy się zatem na chwilę i przeanalizujmy co charakteryzuje dzieci w tym okresie życia.

Zazwyczaj trzylatki bardzo chętnie poznają otaczający je świat i w związku z tym bombardują rodziców kanonadą pytań. Trzylatki mają również bardzo mocno rozwiniętą wyobraźnie, dlatego też chętnie sięgają po gry i zabawy, które pozwalają jeszcze bardziej poszerzyć spektrum ich wyobraźni.

Oprócz tego trzeba pamiętać, że dzieci w wieku trzech lat rozpiera energia. Dobrym pomysłem będzie zatem wybór zabawek, które pozwolą maluchowi się wyszaleć i wybiegać. Jednocześnie trzylatki mają bardzo chłonny wiedzy umysł. Jeżeli zatem można wybrać prezent-zabawkę, który będzie nie tylko bawił ale również uczył lub edukował to warto rozważyć takową możliwość.

Dzieci w wieku trzech lat potrafią już mówić i zaczynają uczyć się komunikacji z rówieśnikami. Zabawki pomagające we wspólnej zabawie z innymi dziećmi zdecydowanie pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Mowa tutaj w głównej mierze o zabawach w odgrywanie ról.

Zabawki muzyczne na prezent

Dzieci trzyletnie są bardzo podatne na różnego rodzaju melodie i dźwięki. W związku z tym muzyczna zabawka będzie bardzo dobrym pomysłem na prezent. Przykładem muzycznych zabawek dla trzylatków będą takie, które grają różnego rodzaju piosenki albo odzwierciedlają dźwięk jakiegoś instrumentu. Za sprawą tych zabawek dziecko wykształci swoją wrażliwość muzyczną i zbuduje poczucie rytmu.

Zabawa z edukacją to połączenie idealne

Innym, znakomitym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka będą zabawki edukacyjne. Wszelkiego rodzaju układanki, pamięciowe gry i inne zabawki, które bawiąc, kształtują i rozwijają malucha będą bardzo dobrym pomysłem na prezent. Zabawki edukacyjne stanowią również niezastąpione narzędzie w budowaniu pamięci dziecka i jego cierpliwości.

Zabawki, które pomogą zadbać o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka – rowerki biegowe i trójkołowe

Jak wspominaliśmy we wstępie, dzieci w wieku trzech lat mają w sobie olbrzymie pokłady energii. Są bardzo aktywne i wszędzie ich pełno. Warto zatem ukierunkować tą energię dzięki odpowiednim zabawkom. Nasza propozycja w tym temacie to rowerki biegowe oraz rowerki trójkołowe. Jazda na rowerku ćwiczy koordynację dziecka, buduje jego mięśnie i co najważniejsze sprawia mnóstwo frajdy.

Prezent z okazji Dnia Dziecka w postaci puzzli

Jeżeli chcesz zająć czymś swoją pociechę na długi czas jednocześnie zadbać o rozwój jego spostrzegawczości, logicznego myślenia, cierpliwości przy zapewnieniu doskonałej zabawy to puzzle będą wyśmienitym pomysłem. Trzylatek w skupieniu będzie starał znaleźć się wszystkie pasujące do siebie elementy i ułożyć je w całość. Dodatkowo puzzle to rozrywka dla całej rodziny. Przy wyborze puzzli należy oczywiście dobrać ich ilość oraz stopień skomplikowania do wieku dziecka.

Poprzednie

Wózki dziecięce – co musisz o nich wiedzieć? Mini przewodnik

Czy w ciąży można pić alkohol?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x