Pielęgnacja w czasie ciąży – jak dbać o skórę i ciało?

| |

Narodziny dziecka to dla wielu kobiet najważniejsza chwila w życiu wiążąca się z masą radości. Przyjście na świat nowego członka rodziny łączy się z wieloma zmianami, również w kwestii ciała kobiety. Przyszła mama może zmagać się z trudnościami objawiającymi się na przykład przesuszenie, rozstępy, czy inne dolegliwości skórne. Poznaj sposób, jak temu zaradzić. Pielęgnacja w czasie ciąży – dowiedz się, jak dbać o skórę i ciało.

Pielęgnacja w ciąży – jak dbać o swoje ciało?

  • Poznaj powody, dla których właściwa pielęgnacja w czasie ciąży to tak ważne zagadnienie
  • Dowiedz się, jak przeciwdziałać rozstępom i cellulitowi
  • Odkryj kosmetyczne must have dla kobiet w ciąży i po porodzie

Dlaczego właściwa pielęgnacja w czasie ciąży jest tak istotna?

Gdy organizm ciężarnej kobiety przygotowuje się do nowej roli, zmienia się także jej skóra. Szczególnie istotnym zagadnieniem dla przyszłych mam jest nadmierna wrażliwość skórna. Organizm produkuje bardzo dużo estrogenów, a ich wysoki poziom sprawia, że niektóre składniki dotychczas używanych kosmetyków, mogą okazać się drażniące. Podobnie jak chlor zawarty w wodzie. Z tego powodu w czasie ciąży dotychczasowa pielęgnacja może okazać się niewystarczająca. Większość kosmetyków stosowanych przed ciążą nadal można używać, ale niektóre z nich nie będą dozwolone. Zwłaszcza kosmetyki do twarzy z retinoidami, czy maści z antybiotykami w składzie.

Pielęgnacja skóry w czasie ciąży jest tak istotna, ponieważ gospodarka hormonalna kobiety w ciąży jest w stanie ciągłego stresu. Zmianie ulegają nie tylko kontury ciała, ale i sama fizjologia skóry. A ta podczas ciąży odgrywa szczególną rolę. Wchłania więcej tlenu oraz uwalnia większą ilość toksyn. Pomaga też układowi pokarmowemu czy nerkom w pełnieniu swoich funkcji. Nic więc dziwnego, że pod wpływem tych wszystkich czynników, skóra wymaga szczególnej uwagi.

Rozstępy i cellulit – jak im przeciwdziałać?

Ze względu na silne rozciąganie skóry brzucha w czasie wzrostu płodu, w tych okolicach szczególnie dotkliwie narażona jest na pojawienie się rozstępów. Są one skutkiem dysfunkcji komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu oraz elastyny. Nawet zdrowa i elastyczna skóra jest w stanie rozciągnąć się tylko do określonego stopnia. Gdy dziecko rośnie, w miejscach napięcia dochodzi do pęknięcia włókien. Wtedy właśnie pojawiają się rozstępy. Na początku pod postacią fioletowych czy czerwonych linii, następnie kolor zanika i rozstępy stają się białe i mniej widoczne.

Pielęgnacja w ciąży w zakresie rozstępów to jedno z głównych zagadnień do rozważenia dla przyszłych mam. Pielęgnacja w ciąży okaże się przyjemniejsza, gdy użyjesz na przykład organicznej maści na rozstępy i blizny wypełnionej witaminami oraz skutecznymi składnikami roślinnymi, które pozwalają nie tylko nawilżyć, ale i odbudować skórę. Z kolei w zwalczaniu cellulitu przydatna okaże się szczotka do szczotkowania ciała. To zdecydowanie pielęgnacja w ciąży w nowym wydaniu. Szczotkowanie ciała pozwala przyspieszyć samooczyszczenie organizmu. Toksyny są szybciej wydalane z ciała, a skóra staje się gładsza i wolna od cellulitu.

Kosmetyczne “must have” dla kobiet w ciąży i po porodzie

Naturalne specyfiki wypełnione bogactwem składników roślinnych pomogą uporać się z wieloma dolegliwościami, z którymi zmagają się kobiety ciężarne i tuż po porodzie. Naturalna maść na popękane brodawki dla kobiet karmiących może być nakładana na brodawki po każdym karmieniu i nieść ukojenie. W jej składzie znalazły się masła roślinne zwiększające nawilżenie oraz olejki z owoców tropikalnych, które pozwalają odbudowywać naskórek. Ta w 100% naturalna maść jest bezpieczna nie tylko dla mamy, ale i noworodka.

Naturalny olejek do okolic intymnych to natomiast ukojenie do wrażliwych kobiecych stref, które przechodzą trudną próbę w czasie porodu. Ten bogaty w przeciwutleniacze, oleje i masła olejek pozwala przywracać elastyczność i zwalczać suchość hormonalną. I wreszcie – organiczny poporodowy spray, który przynosi ulgę, regeneruje delikatne tkanki i jest naturalną alternatywą dla środków przeciwbólowych. Przyspiesza też gojenie oraz ma właściwości odświeżające.

Poprzednie

E-papieros w ciąży. Rzucenie palenia w ciąży – czy jest to możliwe i zalecane?

Czym powinny charakteryzować się dobre kołyski dla noworodków? Sprawdź!

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x