Leczenie mleczaków – dlaczego jest tak ważne?

| |

Wydawać by się mogło, że leczenie mleczaków nie ma sensu, w końcu zęby te i tak szybko wypadają. Takie jest też przekonanie wielu rodziców. W rzeczywistości jednak, jest ono bardzo błędne i szkodliwe dla dzieci. Dlaczego to ważne, aby stomatolog dziecięcy leczył również mleczaki? Wyjaśniamy!

Mleczaki, a prawidłowy zgryz

Przede wszystkim należy podkreślić, że mleczaki odgrywają ważną rolę w kształtowaniu się zgryzu, a właściwie całej szczęki. Brak mleczaków lub ich zbyt mała liczba mogą spowodować, że nie dojdzie do odpowiedniego rozrostu żuchwy. W konsekwencji zęby stałe nie znajdą dla siebie w szczęce wystarczająco dużo miejsca, co doprowadzi do wad zgryzu. Leczenie mleczaków zapobiega ich przedwczesnemu wypadaniu, przez co nie trzeba się martwić kwestią rozwoju szczęki.

Stomatolog dziecięcy, czyli leczenie próchnicy

Warto wyjaśnić, na czym w głównej mierze polega leczenie zębów mlecznych, ponieważ to jeszcze bardziej uświadamia, jak ważne są wizyty u stomatologa dziecięcego. Otóż przeważnie specjalista leczy u dzieci próchnicę. Mowa o schorzeniu, które polega w zasadzie na niszczeniu zęba przez bakterie. Obecność bakterii w zębie stanowi jednak zagrożenie nie tylko dla uzębienia i szczęki. Przedostając się do krwioobiegu, bakterie z zębów mogą zawędrować w zasadzie w dowolne miejsce. W konsekwencji nieleczone zęby mleczne mogą powodować rozmaite infekcje, w tym również klasyczne przeziębienia.

Zęby mleczne trzeba leczyć, gdy są chore – co do tego nie ma wątpliwości. Jednak warto podejść do tematu nieco szerzej. Otóż istotne jest nie tyle samo leczenie, ile dbanie o zęby. Warto robić wszystko, aby nie dochodziło do rozwoju próchnicy u maluchów. Być może stomatolog dziecięcy nie będzie potrzebny, jeśli zachowana zostanie właściwa higiena zębów. Ograniczenie słodyczy w diecie dziecka, a także regularne mycie zębów to kwestie kluczowe. Ważne jest jednak nie tylko to, aby zęby myć, ale także, żeby robić to w sposób prawidłowy. Tylko poprawne szczotkowanie pozwala pozbyć się wszystkich groźnych dla zębów bakterii.

Zapraszamy: Primadent – stomatolog dziecięcy Poznań

Poprzednie

Podstawy diety w ciąży: Jaka jest idealna dieta w ciąży?

Jakie atrakcje czekają w Mechelinkach po sezonie?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x