Jak wzmocnić układ krwionośny?

| |

Układ krążenia jest autostradą komunikacyjną organizmu. Naczynia krwionośne przenoszą i dostarczają tlen, składniki odżywcze do wszystkich części ciała. Słabe krążenie może powodować słabe gojenie się ran, choroby serca, udar i wiele innych dolegliwości. Objawy słabego krążenia mogą obejmować bóle mięśni, obrzęki i zmęczenie. Na szczęście istnieje wiele prostych i możliwych do wykonania kroków, które można podjąć w celu poprawy krążenia.

Układ krwionośny na medal

Zacznij spacerować. Nie musisz być triathlonistą z żelaza, aby krew pompowała się przez twoje ciało. W rzeczywistości, każde ćwiczenie fizyczne będzie poprawić krążenie. Dotyczy to również chodzenia. Wykazano, że zaledwie 30 minut szybkich spacerów przez większość dni w tygodniu poprawia krążenie, nawet u osób z chorobą tętnic obwodowych (zwężenie tętnic, które zmniejsza krążenie, szczególnie w nogach). Z czasem chodzenie może również wzmocnić Twoje serce i poprawić ogólny stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Zdrowy układ sercowo-naczyniowy jest ważny dla prawidłowego krążenia. Joga i ćwiczenia głębokiego oddychania to świetne sposoby na pobudzenie krążenia. Głębokie przeponowe oddychanie powoduje przepływ krwi w kierunku klatki piersiowej i do serca. Czy nadal palisz? Rzucenie palenia to ogólnie zdrowa decyzja, która może również pomóc w poprawie słabego krążenia krwi. Jeśli kiedykolwiek widziałeś zdjęcia słabego krążenia w stopach lub dłoniach i zastanawiałeś się, dlaczego kończyny wyglądają na przebarwione, winowajcą jest zazwyczaj palenie. W rzeczywistości choroby układu krążenia związane z paleniem zabijają każdego roku więcej osób niż rak płuc, więc odłóż papierosy raz na zawsze!

Zadbaj o swoje zdrowie

Pończochy uciskowe wywierają nacisk na mięśnie nóg i powodują ich ściskanie, pomagając krwi płynąć z powrotem w kierunku serca. Jeśli masz słabe krążenie, lekarz lub farmaceuta może pomóc Ci wybrać odpowiednie skarpety uciskowe z odpowiednią ilością ucisku, która jest potrzebna do dobrego krążenia. Alkohol może wpływać na układ sercowo-naczyniowy na wiele sposobów. Został powiązany z nadciśnieniem, chorobą wieńcową, udarem, chorobą tętnic obwodowych i innymi problemami z krążeniem. Należy ograniczyć spożycie alkoholu do umiarkowanych ilości. Zbawienne mogą się okazać także właściwości i działanie witaminy K2MK7Dbanie o swoją wagę i dietę jest pomocne, gdy próbujemy kontrolować ciśnienie krwi. Posiadanie zbyt dużej ilości sodu przechowywanego w organizmie może spowodować skurcz naczyń krwionośnych wpływając na zaburzenia krążenia. Podobnie, śledzenie poziomu cholesterolu może również pomóc uniknąć zakłóceń w przepływie krwi. Spożywanie bogatych we flawonoidy owoców cytrusowych, takich jak pomarańcze, cytryny i grejpfruty, może zmniejszyć stan zapalny w Twoim organizmie, co może obniżyć ciśnienie krwi i sztywność tętnic, poprawiając jednocześnie przepływ krwi. Orzechy, takie jak orzechy włoskie i migdały, pomagają poprawić krążenie poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i uszkodzeń oksydacyjnych w tętnicach. Borówki i truskawki zawierają flawonoidy, które pomagają rozszerzyć tętnice i zwiększyć przepływ krwi.

 

Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Dlaczego zabawki są ważne w życiu dziecka?

Ból z tyłu głowy – jakie mogą być przyczyny?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x