Dlaczego powinnaś ćwiczyć mięśnie Kegla? Odpowiadamy!

| | ,

Mięśnie Kegla pełnią ogromną rolę u kobiet. Wspomagają one podtrzymywanie macicy oraz kontrolują pęcherz moczowy. Zbytnio rozciągnięte lub zwiotczałe mogą stać się przyczyną nietrzymania moczu tzw. inkontynencji. Ponadto odgrywają one ogromną rolę w trakcie fizycznego zbliżenia dwojga osób. Przyjrzyjmy się kto oraz dlaczego powinien je wykonywać!

Większe doznania seksualne – ćwiczenia na mięśnie Kegla wspierane kulkami gejszy

Ćwiczenia na mięśnie Kegla warto wykonywać regularnie już w młodym wieku. Najczęściej są one zalecane kobietom w ciąży. Nie powinniśmy zapominać o tym, że mięśnie te są odpowiedzialne za doznania seksualne kobiety oraz mężczyzny podczas stosunku. Napinając oraz rozluźniając mięśnie w okolicy pochwy oraz krocza poprawiamy ich sprawność. Wpływa to pozytywnie na udane życie seksualne, którego pragnie każdy z nas.

Brak przyjemności podczas zbliżenia to poważny problem. W ekstremalnej sytuacji może on nawet prowadzić do rozpadu związku. Z kolei dobry seks wpływa pozytywnie na zdrowie oraz relacje z partnerem. Do ćwiczeń na mięśnie Kegla możemy wykorzystać kulki waginalne. Sklep-intymny.pl ma w swojej ofercie różne modele kulek dopochwowych oraz wibrujące jajeczka na pilota. Z ich pomocą możemy czerpać większą satysfakcję podczas zbliżenia.

Nietrzymanie moczu – zapobieganie oraz leczenie za pomocą odpowiednich ćwiczeń

Nietrzymanie moczu tzw. inkontynencja, to poważna dolegliwość dotykająca wielu kobiet. Bardzo często problemy z nietrzymaniem moczu występują u kobiet:

  • po porodzie;
  • w średnim wieku;
  • w wieku zaawansowanym.

Ćwicząc regularnie mięśnie Kegla możemy zapobiec tej wstydliwej chorobie. Gdy pojawią się problemy z nietrzymaniem moczu, dbałość o sprawność mięśni w obszarze części intymnych jest niezwykle ważna w leczeniu inkontynencji. Podczas wykonywania ćwiczeń może pojawić się niepewność, czy są one wykonywane właściwie. Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń mięśni Kegla powinny być odczuwalne pozytywne skutki. Nabierzemy pewności, że trenujemy odpowiednie mięśnie. Ćwiczenia będą przychodziły nam coraz łatwiej.

Ćwiczenia na mięśnie Kegla – doskonały sposób na przygotowanie się do porodu

Mięsnie Kegla podtrzymują narządy rodne kobiety. W czasie ciąży okolice pochwy oraz krocza są szczególnie rozciągnięte. Aby spełniały one swoje funkcje, zaleca się regularne ćwiczenia na mięśnie Kegla. Wzmacniają one poszczególne partie ciała oraz przygotowują kobietę na przyjście dziecka na świat. Dzięki temu można uniknąć nacięcia krocza w trakcie porodu. Dla każdej kobiety szczególnie ważne jest łagodne przejście porodu oraz powrót do pełnej sprawności sprzed ciąży.

Przygotowanie do przyjścia dziecka na świat poprzez wzmocnienie mięśni Kegla nie wymaga od kobiety dużego wysiłku. Ponadto wzmocnione mięśnie już w trakcie ciąży mają pozytywny wpływ na jej przebieg. Ułatwią one dźwiganie rozwijającego się w łonie matki płodu. Do wykonywania ćwiczeń wystarczą chęci oraz kilka minut podczas codziennych obowiązków, które warto zainwestować w trosce o zdrowie oraz udany poród.

Regularne ćwiczenia mięśni Kegla powinny wynikać zarówno z dbałości o zdrowie, o płód, jak i o jakość związku. Są one istotne na każdym etapie naszego życia. Bezsprzecznie podnoszą one jego jakość.

Poprzednie

Najmodniejsze sukienki plus size 2022 – przegląd

Pieluszkowe zapalenie skóry – co na odparzenia u maluszka?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x