Co to znaczy “dobry ginekolog”

| |

Nie jesteśmy narodem chętnie korzystającym z pomocy lekarskiej, a jeszcze mniej chętnie z badań profilaktycznych.

Badania okresowe u ginekologa

Gdyby zrobić ranking badań, którym okresowo powinien poddać się każdy zdrowy człowiek zapewne ostatnie miejsce przypadnie badaniu ginekologicznemu. O wiele łatwiej zdecydować się na wizytę u okulisty czy stomatologa. I w zasadzie trudno się temu dziwić. Badanie u ginekologa wkracza w najbardziej intymną strefę ciała, powoduje stres i uczucie zawstydzenia. Z tego powodu znaczna część kobiet przyjmuje taktykę, że skoro nic złego się nie  dzieje to po iść do lekarza. Zwykle udają się do ginekologa dopiero z konkretnymi dolegliwościami lub w sprawach związanych z planowaną lub trwającą już ciążą, a także z antykoncepcją.

Niestety lekceważenie okresowych badań może spowodować niezauważony początkowo rozwój wielu groźnych chorób z nowotworowymi na czele.

Jak najlepiej wybrać ginekologa ?

W dobie internetu najczęściej posiłkujemy się wszelkiego rodzaju opiniami i forami. Jest ich w sieci prawie nieskończenie wiele. Z pewnością część ich może okazać się bardzo pomocna, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że większość opinii jest anonimowa. Z tego powodu  można trafić prawdopodobnie na wpisy promujące wykonane przez samego lekarza lub jego najbliższe otoczenie jak i niskie oceny wystawiane przez konkurencję. Wybierając lekarza warto rozpatrzyć opiekę w mamiclinic.pl. To niewielka, prywatna klinika, która swoje pacjentki obejmuje kompleksową opieką. W Mamiclinic.pl można wykonać na miejscu wszelkie niezbędne badania, a nawet uzyskać poradę specjalisty dietetyka. Pacjentki mamiclinic.pl mogą liczyć nie tylko na prowadzenie ciąży od początku do momentu narodzin, ale również na opiekę pediatry nad noworodkiem. Dla pań w czasie ciąży i po porodzie mamiclinic.pl oferuj również zabiegi i masaże wykonywane przez doświadczonych fizjoterapeutów.

Czy każdy lekarz nadaje się na ginekologa ?

Pomijając wiedzę merytoryczną jest to specjalizacja wymagają od lekarza o wiele więcej niż inne. Dobry ginekolog musi potrafić zdobyć zaufanie pacjentki i nie ograniczyć się do badania i leczenia, ale również do doradzania w tak ważnych dla zdrowia kobiety sprawach jak antykoncepcja lub przygotowanie do poczęcia dziecka. Działanie to musi cechować wyjątkowo duża dawka empatii i kultury, co pomoże pacjentce pozbyć się uczucia zawstydzenia i pozwoli otwarcie porozmawiać o jej problemach. Najlepiej jeśli zaufany ginekolog stanie się stałym lekarzem pacjentki i będzie opiekować się nią na dłuższym etapie życia.

 

Artykuł partnera

Poprzednie

Od kwalifikacji do rekonwalescencji

Planowanie ciąży – co musisz wiedzieć?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x