Catering dietetyczny — od czego należy zacząć?

| |

Być może w Twojej głowie zakiełkowała już myśl, aby skorzystać z cateringu dietetycznego. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zamówić najlepszą dla siebie ofertę, przeczytaj ten artykuł. Podamy Ci informacje, na co zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny, od czego zacząć i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Catering dietetyczny — jak rozpocząć wybór usługodawcy?

Na samym początku warto przeczytać opinie na temat dostępnych usługodawców. Kiedy znajdziesz odpowiednią firmę, sprawdź, czy dowozi ona jedzenie do miejsca, w którym mieszkasz. To bardzo ważne przy ocenie konkretnych usługodawców, aby mieli jak największy zasięg. Dobre firmy docierają bowiem do każdego zakątka Polski.

Jeżeli interesuje Cię na przykład catering dietetyczny Głogów, dla sprawdzonej firmy cateringowej nie będzie to żadnym problemem. Podobnie jak catering dietetyczny Legnica lub catering dietetyczny Lubin. Jeżeli rekomendowany usługodawca dociera do miejsca, w którym mieszkasz, to wiesz już, komu powierzysz usługę. Przejdźmy do kolejnego etapu, czyli wyboru właściwego programu żywieniowego. 

Catering dietetyczny Głogów — wybór konkretnej diety

Sprawdzeni usługodawcy mają bogatą ofertę. W związku z tym musisz zdecydować, który wariant diety pudełkowej będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Poszczególne warianty różnią się między sobą proporcjami składników odżywczych, składnikami, a także oczywiście kalorycznością. Dla przykładu możliwy jest wybór diet, takich jak:

 • Optimal,
 • Vege,
 • Vege + Fish,
 • Rodzinny Box,
 • Mom2Be,
 • Low IG, no lactose, less gluten
 • Keto,
 • Hashimoto.

Każdy z wymienionych wyżej wariantów ma inną grupę docelową. Tym sposobem Optimal jest najbardziej uniwersalnym cateringiem dietetycznym. Vege przeznaczony jest dla osób, które chcą uniknąć w swoim żywieniu mięsa. Vege + Fish to oferta cateringowa dla ludzi, którzy dopuszczają jedzenie ryb. Nie znajdziesz tam jednak mięsa. Rodzinny Box to wariant diety pudełkowej przeznaczony dla większej liczby osób. Mom2Be jest dietą dla mam w ciąży oraz mam karmiących. 

Low IG, no lactose, less gluten to catering dietetyczny o niskim indeksie glikemicznym, wykluczający laktozę i ograniczający do minimum produkty zawierające w śladowych ilościach gluten. Szczególnie polecany dla ludzi, którzy zmagają się na przykład z cukrzycą lub nie tolerują glutenu i laktozy. Keto to dieta ketogeniczna. A ostatni z wymienionych cateringów jest wariantem jedzenia dedykowanego osobom, które zmagają się z chorobą Hashimoto. To także doskonała opcja dla osób, które zmagają się z niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy. 

Catering dietetyczny Legnica — dobór kaloryczności

Zastanów się zatem, jakie są Twoje priorytety. Dodatkowo podejmij również decyzję, jaki wariant kaloryczności będzie dla Ciebie optymalny. Dostępne są bowiem możliwości:

 • 1000,
 • 1300,
 • 1500,
 • 1800,
 • 2200.

Jeżeli dla przykładu zależy Ci na tym, aby zmniejszyć masę ciała, kaloryczność diety wynosić powinna poniżej całkowitej przemiany materii (CPM), uwzględniając deficyt około czterystu — pięciuset kalorii. Z kolei, jeśli zależy Ci na tym, aby korzystając z cateringu dietetycznego nabrać masy mięśniowej, wybierz wariant, który pozwoli Ci na nadwyżkę kaloryczną. Oczywiście weź pod uwagę, że jeśli chodzisz na siłownię lub uprawiasz inny sport, zwiększasz swoje zapotrzebowanie. Jeżeli wiesz już, od czego zacząć wybór cateringu dietetycznego, odpowiedzmy na pytanie, dlaczego w ogóle warto z niego skorzystać. 

Catering dietetyczny Lubin — dlaczego warto zacząć?

Nieprzypadkowo powiedzenie „Jesteś tym, co jesz” stało się tak popularne. Inwestując w zdrowe odżywianie, inwestujesz zatem w siebie. Twój stan zdrowia szybko się poprawi w sytuacji, gdy skorzystasz z cateringu dietetycznego. Warto zdecydować się na niego nie tylko, gdy uprawiasz sport, ale również wtedy, gdy po prostu nie chcesz tracić czasu na zakupy i gotowanie. W tym czasie można na przykład zarabiać pieniądze. A z tym związane jest już powiedzenie „czas to pieniądz”. Jak zatem widzisz, istnieje mnóstwo powodów, dla których warto skorzystać z diety pudełkowej. Wiesz już, od czego zacząć. Pamiętaj o tym, aby wybrać odpowiedniego usługodawcę. Powodzenia!

Poprzednie

Zabawki edukacyjne- czy warto kupować je dziecku?

Po co spożywa się calcium magnesium

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x