Zamykanie naczynek – na czym polega?

| |

Osoby z cerą naczyniową nieustannie zmagają się z pajączkami, wrażliwością i zaczerwienieniem. Na ich twarzy często goszczą rumieńce. Widoczność naczynek zwiększa się w momencie wystawienia skóry na trudne warunki atmosferyczne. Mowa o dużych mrozach czy długiej ekspozycji na słońce.

Charakterystyczne pajączki pojawiają się też w wyniku nagłej zmiany temperatury, np. po wejściu z zimnego dworu do ogrzanego pomieszczenia. Osoby, które mają dosyć tego problemu mogą zdecydować się na zamykanie naczynek. Na czym polega ten zabieg?

Laserowe zamykanie naczynek – jak przebiega?

W wyniku działania lasera, rozszerzone naczynka krwionośne zostaną naświetlone, a następnie zamknięte. Promieniowanie sprawia, że temperatura krwi gwałtownie rośnie. W tym momencie naczynko zaczyna się obkurczać i zamykać. Co najważniejsze, efekty takiego zabiegu są trwałe. Osoby, które są zdecydowane na jego wykonanie muszą przejść konsultację lekarską oraz analizę stanu zdrowia. Należy zaznaczyć, że zarówno rodzaj lasera, jak i intensywność naświetlania są zawsze dopasowywane indywidualnie. Laser doskonale radzi sobie z różnymi zmianami, dlatego zamykanie naczynek jest nie tylko skuteczne, ale jednocześnie w pełni bezpieczne. Całość trwa około 20 minut. Bardzo ważną zaletą tej metody jest możliwość dotarcia nawet do głębiej położonych naczyń.

Dodatkowe informacje na temat zabiegu

Dobra informacja jest również taka, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Po powrocie do domu, konieczne jest stosowanie maści łagodzących, delikatne chłodzenie skóry, a także traktowanie jej bardzo ostrożnie. Laserowe zamykanie naczynek to znakomite rozwiązanie dla osób, które zmagają się z rumieniem, trądzikiem różowatym oraz naczyniakami. Aby uzyskać optymalne i długotrwałe rezultaty, zazwyczaj zabieg przeprowadza się trzykrotnie w ciągu kilku miesięcy, choć wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Zalecane jest unikanie ekspozycji na słońce przez minimum 4 tygodnie po kontakcie z laserem.

Zapraszamy na zabiegi: Proderma – zamykanie naczynek Poznań

Poprzednie

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Jakie buty na wiosnę dla chłopca wybrać?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x