Zabawki dziecięce na miarę XXI wieku – bestsellery

| |

Do najważniejszych funkcji zabawek dla dzieci możemy wymienić funkcję kształcącą, aktywizująca, inspirującą czy wychowawczą. Aby te funkcje mogły zostać spełnione, zabawki muszą być odpowiednio dobrane do wieku i rozwoju dziecka. Sprawdź, co obecnie bawi i uczy najmłodsze pokolenie.

Zabawki na miarę czasów

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się w sposób prawidłowy. Pomocą w tymże rozwoju są od wieków zabawki. To dzięki nim dzieci nabierają konkretnych zdolności i umiejętności, rozwijają swoją empatię, sprawność manualną, fizyczną, dzięki nim nasze pociechy stają się twórcze, kreatywne i coraz bardziej pomysłowe. Sprawdź, jakie zabawki dla dzieci są skrojone na miarę potrzeb wszystkich milusińskich XXI wieku. Jakie zabawki ich zaciekawią i poszerzą horyzonty? Przez dziesięciolecia dzieci wychowywały się i bawiły wykorzystując lalki, samochody, drewniane, a później plastikowe klocki, klasyczne gry i puzzle, a co jest w stanie zainteresować współczesne młode pokolenie? Sprawdź, jakie zabawki wybrać na prezent, jeśli chcesz obdarować dzieci czymś niepowtarzalnym i oryginalnym. Zebraliśmy kilka propozycji:

Magnetyczne klocki

Magnetyczne klocki to zupełnie nowa odsłona znanych od lat tradycyjnych klocków. Klocki magnetyczne mają wbudowane silne magnesy neodymowe. Klocki magnetyczne dostępne są w różnych kształtach geometrycznych, kolorach, w formie liter alfabetu czy cyferek. Dzięki różnobarwnym trójkątom, kwadratom i pięciokątom możesz wraz z dzieckiem zbudować niezwykłe trójwymiarowe budowle, które zachwycą każdego, a także budować zdania, układać proste równania matematyczne. Klocki magnetyczne mają w sobie coś z magii, dlatego tak bardzo dzieci oszalały na ich punkcie!

U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki…

Choć krosno kojarzy się nam na relikt przeszłości, to współcześnie dzieci oszalały na jego punkcie! Manualna praca, która przynosi wymierny wynik, jest bardzo twórcza, pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni i kreatywności. Krosno tkackie może być zarówno w formie koła, dzięki czemu stworzysz niepowtarzalne okrągłe obrusiki czy dywaniki, a także klasyczne – prostokątne. Taka zabawka uczy cierpliwości, ćwiczy manualną sprawność i pomysłowość. Nowoczesny design wcale nie przywołuje zamierzchłych czasów, a jest doskonałym prezentem dla twórczych dzieci.

Sortery i układanki

Wszystkie dzieci uwielbiają układanki! Gimnastyka dla umysłu jest niezwykle atrakcyjna i pozwala przyswajać wiedzę w niewiarygodnie szybkim tempie! Drewniane układanki, które uczą segregować śmieci, odróżniać kolory, litery, cyfry, pozwalają na naukę zmysłów, znaków drogowych, a także drewniane wagi do ćwiczenia uzyskiwania balansu z drewnianych klocków to niezwykły prezent dla dzieciaków już od 2-3 roku życia!

Poprzednie

Co trzeba wiedzieć o produkcji kosmetyków naturalnych?

Owoce a karmienie piersią – co można, a czego nie można spożywać?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x