Wizyta w salonie kosmetycznym podczas ciąży – czy zabiegi kosmetyczne są bezpieczne?

| |

Kobiety w ciąży mają różne samopoczucie. Jedne są bardzo zmęczone i cierpią z powodu spuchnięcia kończyn, a inne czują się wręcz kwitnąco. Niezależnie jednak od samopoczucia wizyta w salonie kosmetycznym podczas ciąży powinna być ściśle kontrolowana. Osoba wykonująca zabieg musi wiedzieć, że ma do czynienia z kobietą ciężarną. Trzeba też pamiętać, że szereg zabiegów w ciąży jest absolutnie zabronionych.

Jakie zabiegi kosmetyczne w ciąży są niedozwolone?

Właściwie tutaj lista jest bardzo długa, bo należy rozpocząć od wszystkich zabiegów, które powodują rozgrzanie skóry. Na pewno absolutnie zabronione jest solarium. Kobieta w ciąży musi chronić się przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i stosować kremy z faktorem 50+, czyli tym najwyższym. Wszelkie zabiegi z użyciem urządzeń, które podgrzewają skórę, a więc zarówno laserów, jak i tych wykorzystujących fale radiowe są niedozwolone i żadna kosmetyczka nie wykona ich u kobiety w ciąży. Skóra kobiety ciężarnej ma skłonność do zaburzeń pigmentacji, nawet przy stosowaniu kremów ochronnych, zatem takie zabiegi nie wchodzą w grę. Nie można zatem wykonać również sonoferezy, kawitacji, galwanizacji czy jonoferezy.

Choć zdania na ten temat często są podzielone, to również zabiegi związane ze złuszczaniem skóry, zwłaszcza kwasami są zabronione w ciąży. Kwas salicylowy nie może być wcale używany, a a glikolowy, mlekowy czy migdałowy nie mogą być stosowane w wysokich stężeniach. Kobieta w ciąży nie powinna również poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej, bo nadmierne ścieranie naskórka diamentowymi głowicami może uwrażliwić jeszcze bardziej skórę kobiety ciężarnej na promieniowanie UV. Kobieta w ciąży powinna wystrzegać się produktów zawierających amoniak, formaldehyd, czy też toluen. Makijaż permanentny w ciąży jest odradzany, jednak oczywiście klasyczny makijaż jak najbardziej może być wykonany. Depilacja woskiem jest odradzana ze względu na zwiększone dolegliwości bólowe w ciąży, a tym samym zwiększenie stresu, który nie służy ani przyszłej mamie, ani jej nienarodzonemu dziecku. Można stosować kremy do depilacji, które nie zawierają szkodliwych substancji.

Czy są zabiegi kosmetyczne, które są dozwolone w ciąży?

Lista zakazanych zabiegów jest bardzo długa. Zatem czy kobieta w ciąży może przestąpić próg salonu kosmetycznego? Oczywiście, że tak. Salon kosmetyczny w Katowicach jest bezpieczny i przyjazny dla kobiet w ciąży, odradzamy zabiegi, które niosą ze sobą ryzyko powikłań, jak te wyżej wymienione. Można skorzystać z oferty makijaży, ale i wykonać manicure czy zabieg przedłużania rzęs. Tutaj trzeba koniecznie powiedzieć o ciąży kosmetyczce, która może dobrać lakier do paznokci bez szkodliwych składników. Dla kobiet w ciąży w sposób szczególny polecane są zabiegi na ciało, a dokładnie masaże różnych partii ciała. W ten sposób kobiety mogą się zrelaksować i odprężyć. Są takie olejki eteryczne i kosmetyki do masażu, które są całkowicie bezpieczne w ciąży i z nich korzysta się w czasie takich zabiegów.

Zobacz wielofunkcyjne urządzenia kosmetyczne, za pomocą których wykonasz wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Poprzednie

Kasza prażona gryczana do jakich dań?

Masz zwierzątko w domu? Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź!

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x