Wady wzroku – jak zadbać o wzrok, by ich unikąć?

| |

Każdy z nas oczywiście chciałby mieć zdrowe i dobrze działające oczy przez całe życie.

Niestety nie wszystkim jest to dane. W bardzo wielu przypadkach prędzej czy później w trakcie naszego życia pojawią się pewne wady wzroku, których niemalże nie da się uniknąć. Najczęściej występująca w społeczeństwie wady to oczywiście krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopia czyli starczowzroczność, a także astygmatyzm. Większość tego rodzaju wad nawet w przypadku bardzo dużego nasilenia jesteśmy w stanie jednak skutecznie korygować.

Jak dbać o wzrok?

Oczywiście dbanie o wzrok tylko na pozór jest sprawą prostą. Są kwestie, których nie jesteśmy w stanie uniknąć. To chociażby genetyka. Jeżeli mamy predyspozycje genetyczne do danego typu schorzenia to raczej niewiele wskóramy. W przypadku jednak pozostałych czynników zwykle wiele możemy dla siebie zrobić. Zdrowa dieta to jeden z elementów, który korzystnie może wpływać również na kondycję naszych oczu. Poza tym oczywiście powinniśmy dostosowywać odpowiednio oświetlenie w sposób zdrowy i bezpieczny dla narządu wzroku. Należy również robić przerwy w przypadku pracy w jednostajnej pozycji na przykład przy komputerze czy też pamiętać o odrywaniu wzroku kiedy czytamy. Oczywiście warto też regularnie chodzić na wizyty do lekarza okulisty. Dzięki temu trzymać będziemy rękę na pulsie, a w przypadku pojawienia się pierwszych nieprawidłowości ze wzrokiem od razu zareagujemy.

Wady wzroku – korekcja i leczenie

Na całe szczęście dziś większość wad wzroku nie stanowi większego problemu dla medycyny. Wady wzroku często już w czasie pojedynczej wizyty w salonie optycznym możemy nieco zniwelować i przekonać się jak czuć będziemy się w okularach lub soczewkach. To przede wszystkim kompleksowe badanie wykonane przez optometrystę lub lekarza okulistę. Od razu na miejscu będziemy mogli przymierzyć odpowiednie dla siebie okulary lub wypróbować konkretny model soczewek kontaktowych. Dzięki temu dosłownie na własne oczy przekonamy się jak źle widzieliśmy do tej pory. To właśnie dlatego takie wizyty powinny być regularne. Dzisiejsza technologia pozwala na tworzenie szkieł dostosowanych do bardzo skomplikowanych i trudnych wad wzroku, a także nowoczesnych soczewek, po które jak się okazuje pacjenci coraz częściej chętnie sięgają.

Soczewki kontaktowe – najważniejsze zalety

Dla wielu osób soczewki kontaktowe są przede wszystkim szansą na wygodę. Nie w każdym miejscu i przy każdej aktywności będzie nam wygodnie użytkować tradycyjne okulary. Nie sposób również wspomnieć o doskonałym kącie widzenia, nieograniczonym rozmiarem naszych oprawek i szkieł.

Dowiedz się więcej na Mojepierwszesoczewki.pl.

 

Artykuł partnera

Poprzednie

Nietrzymanie moczu w ciąży – przyczyny i zapobieganie wstydliwym incydentom

Dlaczego wybór odpowiedniej pościeli do łóżeczka jest tak ważny dla zdrowia Twojego dziecka?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x