Peeling kawitacyjny – sposób na piękną skórę twarzy!

| |

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych zabiegów, który zachwyca natychmiastowymi efektami? Zdecydowania mowa peelingu kawitacyjnym. Czym charakteryzuje się peeling kawitacyjny? Kto powinien się na niego zdecydować? Jakie są przeciwwskazania do jego zastosowania? Odpowiedzi na te oraz o wiele więcej pytań poznasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Peeling kawitacyjny – czym jest?

Peeling kawitacyjny to jeden z najnowocześniejszych sposobów na głębokie oczyszczanie skóry twarzy, który wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Na czym właściwie jednak polega kawitacja? Zabieg wykonuje się za pomocą urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe. Przy kontakcie z wilgotną skórą sprzęt wywołuje efekt kawitacji, a więc dochodzi do rozbicia martwych komórek skóry i odsłonięcia młodszej/świeższej warstwy naskórka. Peeling kawitacyjny jest bezbolesną metodą na oczyszczenie i złuszczenie skóry. Jest on doskonałą alternatywą dla manualnego oczyszczania twarzy za pomocą peelingu drobnoziarnistego czy peelingu enzymatycznego.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Oprócz pozbycia się martwych komórek naskórka peeling kawitacyjny przynosi natychmiastową, a co najważniejsze, także widoczną poprawę kondycji skóry. Już po jednym zabiegu można zauważyć zmniejszoną ilość zaskórników i wągrów. Tym samym kawitacja pozwala na odblokowanie porów, których zatykanie jest bardzo częstą bolączką zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Co więcej, procedura hamuje rozmnażanie bakterii na powierzchni skóry. Zabieg bardzo pozytywnie wpływa na metabolizm komórek skóry, jak i przepływ krwi i limfy. W ten sposób peeling kawitacyjny dotlenia naskórek oraz pobudza komórki skóry do naturalnej regeneracji. Staje się ona bardziej napięta i pełna blasku. Po zastosowaniu kawitacji zauważyć można także delikatne wygładzenie drobnych zmarszczek oraz poprawę kolorytu. Ponadto dzięki peelingowi kawitacyjnemu skóra przygotowana jest do jeszcze lepszego wchłonięcia składników aktywnych z kosmetyków. Z tego powodu kawitacja może rozpoczynać dłuższą procedurę pielęgnacyjną w salonie kosmetycznym. 

Peeling kawitacyjny – jak często wykonywać?

Bez wątpienia zabieg jakim jest peeling kawitacyjny należy wykonywać regularnie, jednak jaka powinna być jego częstotliwość? Jest to zależne od stanu ceru oraz rekomendacji specjalisty. Z reguły peeling kawitacyjny należy jednak wykonywać co dwa tygodnie. Co istotne, peeling kawitacyjny ze względu na swoją łagodność może być stosowany o każdej porze roku.

Dla kogo jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest bardzo uniwersalną formą pielęgnacji. Może więc być głównym elementem wizyty w salonie kosmetycznym, jak być jednym z etapów procedury pielęgnacyjnej, która składa się z aż kilku poziomów. W jakim przypadku jednak najbardziej sprawdzi się zastosowanie peelingu kawitacyjnego? Polecany jest on wszystkim paniom oraz panom, jednak w szczególności osobom, które borykają się z nadprodukcją sebum oraz walczą z zapychaniem się cery, a w efekcie pojawiającymi się zaskórnikami.

Peeling kawitacyjny – czy są przeciwwskazania do stosowania?

Warto pamiętać, że peeling kawitacyjny jest bardzo bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem pielęgnowania skóry twarzy i szyi. Jednakże tak jak w przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, tak i w wypadku peelingu kawitacyjnego istnieją przeciwwskazania do jego zastosowania.  

Główne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to:

  • stany zapalne skóry, w tym ropne zmiany, 
  • epilepsja,
  • osteoporoza,
  • ciąża,
  • nowotwory, 
  • niewydolność krążenia,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub metalowe implanty.

Co jednak istotne, osoba wykonująca zabieg przed rozpoczęciem procesu wykona z tobą wywiad na podstawie, którego określi, czy twoja skóra może zostać poddana peelingowi kawitacyjnemu. 

Peeling kawitacyjny – gdzie wykonać?

Choć peeling kawitacyjny wydaje się prostym zabiegiem i obecnie na rynku dostępne są urządzenia do pielęgnacji tego typu, które można używać w domu – warto oddać się w ręce profesjonalisty, który dobierze właściwą procedurę zabiegową. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja skóra została oddana w dobre, specjalistyczne ręce. Peeling kawitacyjny warto wykonać w warszawskim salonie Bodybar, które specjalizuje się w pielęgnacji twarzy oraz ciała. Powyższy peeling to nie jedyny zabieg w ofercie salonu. Już dziś zapisz się na konsultacje oraz / lub zabieg pod numerem telefonu 22 403 02 02 lub 797 772 228.

Poprzednie

Nauka ułamków – jak pomóc nauczycielom i dzieciom?

Zabawki z wytłaczanek po jajkach – kreatywny sposób na zabawę z dzieckiem

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x