Kriolipoliza – co to jest i kiedy warto ją wykonać?

| |

Zabieg kriolipolizy zdobywa coraz większa popularność wśród klientów klinik kosmetologii estetycznej. Głównym założeniem tej metody jest nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej. Czy wiesz, że kriolipoliza stanowi doskonałą alternatywę dla bolesnej liposukcji? Zobacz, czy to dobry moment, aby zapisać się na zabieg.

Kriolipoliza, czyli usuwanie tkanki tłuszczowej przy pomocy zimna

Czy można usunąć nadmierną tkankę tłuszczową bez bólu oraz podejmowania ryzyka? Dzięki kriolipolizie jest to możliwe! W dobrych klinkach kosmetologii estetycznej znajdziemy specjalistyczną głowicę, która w kontrolowany sposób schładza komórki tłuszczowe i prowadzi do ich rozpadu. Adipocyty są wrażliwe na niskie temperatury – urządzenie do przeprowadzania kriolipolizy w szybki i komfortowy sposób wymraża nadprogramową tkankę tłuszczową. Ten zabieg pobudza proces metabolizowania komórek, które po kilku tygodniach zostają naturalnie wydalone z organizmu. Pierwsze efekty masażu głowicą zauważymy po kilkunastu lub kilkudziesięciu dniach od wizyty w gabinecie kosmetologa.

Bezbolesny i skuteczny zabieg – poznaj kriolipolizę

Tradycyjne odsysanie tłuszczu kojarzy nam się z bólem, długotrwałym dyskomfortem oraz ryzykiem powikłań. Osoby obawiające się niebezpiecznych następstw tego zabiegu powinny zdecydować się na jego nowoczesną i wygodną alternatywę. Kriolipoliza nie wymaga wykonywania żadnych nacięć na skórze – kosmetolog w trakcie swojej pracy wykorzystuje jedynie specjalistyczną głowicę chłodzącą, którą przykłada do wyznaczonego obszaru. Pacjenci uważają, że procedura jest komfortowa i nie wymaga żadnej rekonwalescencji, a jedyne skutki uboczne kriolipolizy to zaczerwienienia albo małe siniaki.

Czy warto skorzystać z zabiegu kriolipolizy?

Kriolipoliza okazuje się wybawieniem dla osób, które zmagają się z nadmierną tkanką tłuszczową i nie mogą bądź nie potrafią pozbyć się kilogramów za pomocą diety oraz aktywności fizycznej. Ten zabieg pozwala na szybkie usunięcie tłuszczu z wybranej partii ciała – oponka na brzuchu, obwisłe ramiona, czy masywne uda nie będą już naszym problemem. Kriolipoliza to jeden z najlepszych sposobów na wysmuklenie sylwetki. Efekty zabiegu będą jeszcze lepsze, jeśli zdecydujemy się na codzienną aktywność fizyczną oraz zdrową i zbilansowaną dietę.

Przeciwwskazania oraz zalecenia przed zabiegiem

Przed zapisaniem się na kriolipolizę należy odbyć konsultację z doświadczonym kosmetologiem np. w klinice https://paparazzi.clinic/zabiegi-na-cialo/kriolipoliza, który sprawdzi, czy kwalifikujemy się do tego zabiegu. Bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej nie może być przeprowadzone u osób, które:

  • Spodziewają się potomka lub karmią piersią,
  • Gorączkują lub przechodzą infekcję wirusową,
  • Zmagają się z niewydolnością nerek albo wątroby,
  • Cierpią na epilepsję, cukrzycę lub zaburzenia krążenia,
  • Mają stan zapalny na skórze lub otwarte rany.

Kriolipoliza nie wymaga specjalistycznych przygotowań, jednak osoby, które zapisały się na zabieg, powinny pamiętać, aby na 24 godziny przed wizytą w klinice nie stosować kosmetyków nakładanych na skórę ani nie zażywać pewnych leków. Warto na pewien czas odstawić alkohol – dzięki temu nasz organizm szybciej upora się z usuwaniem zmetabolizowanych komórek tłuszczowych.

 

Artykuł partnera

Poprzednie

Druk Naklejek: Skuteczne Narzędzie Promocyjne dla Twojej Firmy

USG ginekologiczne – kluczowe badanie w opiece nad zdrowiem każdej kobiety

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x