Interaktywne książki – kreatywny sposób na zabawę i naukę

| |

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najbardziej interesują się tym, czego mogą doświadczyć. Uwielbiają badać otoczenie, poznawać nowe tekstury i obserwować reakcję obiektów na bodźce z otoczenia. To dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się nowoczesne muzea, które umożliwiają zwiedzającym interakcję z eksponatami. Nie inaczej jest z książkami. Naturalna, wrodzona ciekawość najmłodszych pcha ich do samodzielnego odkrywania świata. A lektura, która im na to pozwala, szybko znajduje uznanie w ich oczach.

Jak zachęcać dziecko do czytania?

O tym, że czytanie przynosi wiele korzyści, wiemy od dawna. Nie tylko ćwiczy koncentrację i poszerza horyzonty, ale także pozytywnie wpływa na rozwój różnych obszarów mózgu. Dzięki temu poprawia umiejętność logicznego myślenia, wspomaga zdolność zapamiętywania faktów i wyciągania wniosków, jak również uczy empatii. Dlatego już od najmłodszych lat warto zachęcać dziecko do czytania. Zobacz, jak możesz to zrobić:

  • codziennie czytaj swojemu maluchowi,

  • proponuj książeczki dostosowane do wieku i możliwości malca,

  • wybieraj interaktywne książki.

Postaw na interaktywne książki!

Jak już wiesz, dzieci w naturalny sposób chcą poznawać świat przez niezależne odkrywanie i badanie otoczenia. Interaktywne książeczki zachęcają do samodzielnego czytania, ponieważ oferują maluchowi czynny udział. W odróżnieniu od tradycyjnych lektur mogą utrzymać uwagę kilkulatka na dłużej. Aktywizują różne zmysły, ćwiczą motorykę małą i pobudzają kreatywność. W efekcie dziecko jest zainteresowane – chętnie wsłuchuje się w opowiedzianą historię i lepiej zapamiętuje przedstawione fakty.

Kiedy zacząć przygodę z książkami interaktywnymi?

Każdy czas jest dobry na to, aby rozpocząć przygodę z interaktywnymi książeczkami. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby odpowiednio dopasować lekturę do możliwości poznawczych dziecka. Na szczęście większość cykli tego typu ma jasno określone granice wiekowe, dzięki czemu łatwiej wybrać właściwy egzemplarz. Jeśli szukasz pozycji dla swojej pociechy, zwróć uwagę na:

  • książki „Czytaj z Albikiem” – seria stworzona z myślą o dzieciach w różnym wieku. Znaleźć tu można pozycje przeznaczone dla maluchów, jak i edukacyjne egzemplarze dla starszaków,

  • serię o Puciu – w przystępny sposób uczą najprostszych słów – dla młodszych przedszkolaków,

  • wyszukiwanki – pełne szczegółowych ilustracji, trenują skupienie – odpowiednie dla każdego,

  • cykl „Pierwsze słowa” – z ruchomymi elementami i okienkami – dla najmłodszych.

Wspomagaj rozwój swojego dziecka poprzez interaktywne książeczki

Lektura, która aktywizuje różne obszary mózgu i działa na kilka zmysłów, to doskonały trening uwagi i kreatywności, a także świetny sposób na zdobywanie nowej wiedzy czy umiejętności. Dlatego tego typu rozrywkę warto zaproponować swoim pociechom. Przekonaj się, jak chętnie będą po nią sięgać. Gdzie znajdziesz interaktywne książeczki i zabawki dla dzieci? Sklep Kidaroo ma wiele ciekawych propozycji w swojej ofercie. Wiele rozwiązań znajdziesz także w księgarniach i na stoiskach z artykułami edukacyjnymi.

 

Artykuł partnera

Poprzednie

Hemoroidy w ciąży

Kobieta w ciąży a praca na komputerze

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x