Czy można pić wino bezalkoholowe w ciąży? Wyjaśniamy

| |

Jesteś wielbicielką wina i nie wyobrażasz sobie uroczystego obiadu bez tego trunku? Planujesz jednak ciążę i zastanawiasz się, czym można zastąpić wówczas wino? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Doskonałym rozwiązaniem może być wino bezalkoholowe. Czy to na pewno bezpieczna opcja? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Dlaczego w ciąży nie można pić alkoholu?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że w ciąży nie można spożywać napojów alkoholowych. Dlaczego? Otóż musisz mieć świadomość tego, że alkohol bez problemu przenika przez łożysko i w krótkim czasie dociera do krwiobiegu płodu. Ma on działanie teratogenne, więc może prowadzić do wielu poważnych zaburzeń. Zagrażają one nie tylko zdrowiu, ale i życiu dziecka, gdyż mogą spowodować poronienie. Część skutków spożywania alkoholu przez ciężarną kobietę objawia się dopiero po urodzeniu, ale są one równie poważne. Jest to m.in. opóźniony rozwój intelektualny. Z pewnością wolałabyś tego uniknąć.

Czy wino bezalkoholowe jest bezpieczne w ciąży?

Zastanawiasz się, czy można pić wino bezalkoholowe w ciąży? Musisz wiedzieć, że jest to bezpieczny napój, ale tylko pod warunkiem, że nie zawiera choćby 0,5% alkoholu. Pamiętaj, że jakakolwiek ilość alkoholu spożyta przez kobietę w ciąży dociera do jej dziecka. W związku z tym nawet niewielka dawka może mu zaszkodzić i nie istnieje tzw. bezpieczna ilość alkoholu. Z tego względu bardzo ważne jest to, aby uważnie czytać etykiety. Niektóre wina określane jako bezalkoholowe mogą zawierać go do 0,5%. Jeśli jesteś w ciąży, musisz wybierać takie napoje, które oznaczone są jako 0,0%.

Gdzie można kupić całkowicie bezalkoholowe wina?

Chcesz wiedzieć, gdzie można zaopatrzyć się w bezalkoholowe wina? Koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego bezalkoholove.com. Dostępne są tam wina całkowicie pozbawione alkoholu. Dzięki temu są one bezpieczne dla kobiet w ciąży, matek karmiących czy kierowców. Co ważne, wybór jest naprawdę duży i na pewno każdy znajdzie tam odpowiedni napój dla siebie. Nie brakuje zarówno win wytrawnych, jak i słodkich. Niektóre są białe, inne czerwone lub różowe. Ponadto sklep oferuje także bezalkoholowe wina musujące. Ciekawą opcją, z której również mogą skorzystać kobiety ciężarne, są dostępne w asortymencie bezalkoholowe drinki. Więcej na ich temat znajdziesz w specjalnie przygotowanym przez sklep poradniku: https://www.bezalkoholove.com/drinki-bezalkoholowe-dla-ciezarnych-i-nie-tylko-kto-powinien-ich-sprobowac.

Jak widać, istnieją takie wina bezalkoholowe, które są całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Możesz bez obaw raczyć się nimi do obiadu, deseru czy podczas towarzyskich spotkań. Co najważniejsze, w żaden sposób nie zaszkodzą one Tobie ani dziecku.

Artykuł partnera

Poprzednie

Ospa wietrzna w ciąży. Jakie zagrożenia dla matki i płodu niesie ze sobą ospa wietrzna?

Przewodnik po najlepszych funkcjach aplikacji dla przyszłych mam

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x