Książki dla kobiet w ciąży

| |

Jeśli zastanawiasz się jak przejść przez ciążę, jednocześnie ucząc się o swoim stanie jak i miło spędzając czas, oto rozwiązanie! Poniżej prezentujemy książki, które cieszą się popularnością wśród przyszłych mam. Wybór jest spory, także każda przyszła mama znajdzie coś dla siebie.

Książki dla kobiet w ciąży – propozycje

Oto kilka ciekawych propozycji książek dla kobiet w ciąży, które są dostępne w Polsce, zarówno autorstwa polskich, jak i zagranicznych autorów:

1.”Co Się Dzieje, Kiedy Spodziewasz Się Dziecka” autorstwa Heidi Murkoff i Sharon Mazel

Ta książka to kompleksowy przewodnik, który pokrywa wszystkie aspekty ciąży, od momentu poczęcia aż do narodzin dziecka. Omawia zmiany zachodzące w ciele kobiety, rozwój płodu, zdrowie i odżywianie w ciąży, a także przygotowania do porodu i pierwsze tygodnie z noworodkiem. Jest to aktualizowana i poszerzona wersja słynnego międzynarodowego bestsellera.

2. “Szczęśliwa Ciąża” autorstwa Anity Bean

To praktyczny poradnik skoncentrowany na utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia w ciąży. Anita Bean, specjalistka od żywienia i fitnessu, oferuje porady dotyczące diety, ćwiczeń i ogólnej opieki nad sobą w tym wyjątkowym czasie. Książka ta jest idealna dla kobiet, które chcą aktywnie i świadomie przeżyć okres ciąży.

3.”Poradnik kochającej mamy” autorstwa Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr

Napisana przez doświadczoną położną, książka ta jest pełna cennych rad i wskazówek na temat ciąży, porodu oraz pierwszych miesięcy macierzyństwa. Zawiera praktyczne informacje, które pomagają przyszłym matkom przygotować się zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie na nadejście dziecka.

4.”Twoja ciąża tydzień po tygodniu” autorstwa Glade B. Curtis i Judith Schuler

Ta książka to przewodnik po każdym tygodniu ciąży, oferujący szczegółowe informacje o rozwoju dziecka i zmianach w ciele matki. Dodatkowo zawiera porady dotyczące zdrowia, odżywiania i przygotowania do porodu. Jest to świetne źródło wiedzy dla kobiet, które chcą na bieżąco śledzić postępy swojej ciąży.

5.”Poród bez strachu” autorstwa Anny Krawczak

Książka ta koncentruje się na naturalnych metodach przygotowania do porodu, oferując techniki relaksacyjne, oddychania i radzenia sobie z bólem. Jest to inspirujący przewodnik dla kobiet, które chcą aktywnie i świadomie uczestniczyć w procesie porodu.

6.”Yoga w ciąży. Bezpieczne ćwiczenia dla ciała i umysłu” autorstwa Mel Campbell

Ta książka to przewodnik po jodze dla kobiet w ciąży, zawierający serię bezpiecznych ćwiczeń i pozycji, które pomagają utrzymać formę, zmniejszyć stres i przygotować ciało do porodu. Campbell podkreśla korzyści płynące z jogi, w tym lepsze samopoczucie i głębszą więź z nienarodzonym dzieckiem.

7.”Mama w formie” autorstwa Magdaleny Hajkowskiej

Książka ta skupia się na utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i zdrowego odżywiania w ciąży. Autorka, ekspertka w dziedzinie fitnessu, oferuje praktyczne porady dotyczące ćwiczeń i zdrowego stylu życia, które pomogą przyszłym mamom czuć się dobrze w ciąży i po porodzie.

Każda z tych książek oferuje unikalne podejście do ciąży i może być cennym źródłem wiedzy i wsparcia dla przyszłych matek.

Poprzednie

Częste wypróżnianie w ciąży

Jod a Hashimoto w ciąży

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x