Czym są probiotyki i kiedy warto je stosować?

| |

Probiotyki to specjalnie wyselekcjonowane żywe kultury bakterii lub drożdży, najczęściej są to bakterie kwasu mlekowego. Ich głównym zadaniem jest korzystne dla zdrowia działanie w przewodzie pokarmowym, wspomagają jego odbudowę i przywracają równowagę w składzie i ilości drobnoustrojów zasiedlających jelita. Według definicji podanej przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa), probiotyki to „żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza”.

Przyjmowanie probiotyków wskazane jest szczególnie dla osób, które cierpią na: infekcje intymne lub dróg moczowych, biegunkę, zespół jelita nadwrażliwego, infekcje górnych dróg oddechowych, hipercholesterolemię, atopowe zapalenie skóry, choroby Leśniowskiego-Crohna, zakażenie bakterią H. Pylori. Probiotyk Health Labs Care przyspieszają również przemianę materii i obniżają zły cholesterol (LDL). 

Jaki probiotyk od Health Labs Care można dostać w sklepie?

  • Probiotyk Health Labs Care IntiMe

Została stworzony specjalnie z myślą o komforcie stref intymnych u kobiet. Jest to suplement diety stosowany doustnie, który ma bezpieczny skład. Możesz go stosować niezależnie od diety (wegańska formuła) lub nietolerancji pokarmowych. Ma czysty skład, nie zawiera zbędnych wypełniaczy, konserwantów i barwników. Wspiera równowagę mikrobioty pochwy i dba o profilaktykę stref intymnych. Kobiety, które stosowały IntiMe nie cierpią na nawroty nieprzyjemnych dolegliwości, m.in. upławów, pieczenia lub swędzenia. Probiotyk zmniejsza również skutki uboczne przyjmowania antybiotyków. Już jedna kapsułka dziennie ma korzystny wpływ dla zdrowia. 

  • Probiotyk Health Labs Care MyKids

Jest to skuteczne połączenie bakterii probiotycznych i błonnika z akacji. Zawiera ponad 2 miliardy żywych bakterii. Ten synbiotyk poprawia stan mikroflory jelitowej, pomaga dzieciom w czasie biegunki, zaparcia lub terapii antybiotykowej. Jednocześnie wspiera układ odpornościowy dziecka, zmniejszając ilość infekcji dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. Tabletki mają dobry i czysty skład, nie zawiera zbędnych wypełniaczy, konserwantów, barwników, metali ciężkich ani zanieczyszczeń. Nie ma w nich również żadnego cukru. Probiotyk ma wygodną dla dziecka formę w postaci saszetek – można go połknąć bezpośrednio z saszetki lub dodać do jedzenia, np. mleka, owsianki lub napoju. Suplement jest odporny na wysokie temperatury, więc może być dodany także do ciepłych posiłków. 

  • Health Labs Care ProbioticMe No.2

Zestaw tabletek na dzień i noc. Jest to efektywny probiotyk z dodatkiem prebiotyku, który pobudza szybszy wzrost probiotyków w jelitach. Ma czysty skład, bezpieczny dla zdrowia. Nie znajdziesz w nim zbędnych wypełniaczy, konserwantów, barwników ani zanieczyszczeń. Bogata formuła zawiera aż siedem szczepów bakterii, wzbogacona jest błonnikiem akacjowym. Tabletki przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn, są odpowiednie dla wegan. Skutecznie zmniejszają skutki uboczne przyjmowania antybiotyków i dbają o różnorodność mikrobioty jelitowej. Tabletki można kupić na stronie https://www.hebe.pl

  • ProbioticMe Advanced 

Zaawansowana formuła została opracowana specjalnie dla zdrowia jelit. Jej skuteczność zapewnia odpowiednia ilość bakterii i drożdży probiotycznych – zawiera aż 25 miliardów kolonii bakterii i drożdży. Mieszanka szczepów znajdująca się w formule wykorzystywana jest w zapobieganiu objawom dyskomfortu żołądkowo-jelitowego, np. niestrawność, zgaga, uczucie przelewania czy biegunki. Dodatkowo skład wzbogaciliśmy błonnikiem akacjowym. ProbioticMe Advanced wspiera różnorodność mikrobioty jelitowej i jest kolejnym krokiem w probiotykoterapii. 

Probiotyki Health Labs Care są bezpieczne dla zdrowia, jednak należy je przyjmować zgodnie z załączoną do opakowania ulotką. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplementy diety nie mogą być również stosowane jako zamiennik zróżnicowanej diety. 

Poprzednie

Jak wybrać plecak dla dziecka?

Co kupić w prezencie dla noworodka?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x