Zapalenie pęcherza i inne infekcje dróg moczowych niestety o wiele częściej doskwierają kobietom, niż mężczyznom. Niespecjalnie to sprawiedliwe, ale trzeba z tym żyć. A najlepiej to znaleźć skuteczny sposób, żeby pozbyć się tych niesympatycznych dolegliwości. Leczy się je często antybiotykami. Lecz przecież dla przyszłych mam antybiotyk to ostateczność. A więc jak sobie pomóc? Co można stosować? Czy Żuravit w ciąży przyjdzie na ratunek?
Spis treści
Żuravit – czym jest?
Na wstępie trzeba wyjaśnić czym jest ten preparat i w jakich przypadkach jest polecany. Żuravit jest suplementem diety, który stosuje się przy nawracających infekcjach dróg moczowych oraz podczas stanów zapalnych pęcherza. Jego głównym składnikiem jest wysoko skoncentrowany wyciąg z żurawiny wielkoowocowej. Poziom jej stężenia to 25:1, a przyjęcie jednej kapsułki jest równoznaczne ze spożyciem 5,5 g żurawiny.
Zawarty w tym suplemencie wspomniany składnik ogranicza przyleganie bakterii do nabłonka wyścielającego ściany układu moczowego. Z kolei związki przeciwutleniające zawarte w żurawinie skutecznie osłabiają działanie wolnych rodników. Kolejną zaletą tego czerwonego owocu jest bogactwo w witaminy i minerały takie jak: wit. C, B6, A, E, K, niacynę, tiaminę, kwas foliowy. Oprócz pozytywnego wpływu na układ moczowy, żurawina ma ponadto działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i wspomaga odporność organizmu.
Czy Żuravit w ciąży jest bezpieczny?
Jako że Żuravit to naturalny produkt, zawierający przede wszystkim ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej, uważa się, że nie jest on niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Część lekarzy uważa ponadto, że nie ma przeciwskazań do długotrwałego stosowania tego suplementu. Nie udowodniono negatywnego wpływu związanego ze stosowaniem preparatu przez ciężarne oraz kobiety karmiące piersią. Warto jednak zawsze zasięgnąć opinii lekarza, którzy najlepiej podpowie i oceni, czy dana osoba w ciąży może przyjmować Żuravit.
Żuravit w ciąży – dawkowanie
Przed zdecydowaniem o przyjęciu zarówno leków jak i suplementów w okresie ciąży, najlepiej zapytać o opinie i ewentualne dawkowanie swojego lekarza. Nie można przekraczać zaleconej dziennej dawki. W przypadku Żuravitu, przyjmuje się 1 kapsułkę na dobę. Zaczynając kurację, przez pierwsze 3 dni poleca się stosowanie 3 kapsułek dziennie.
Żuravit a ciąża – przeciwskazania
W przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników Żuravitu klasycznego lub Żuravitu Forte, nie należy go stosować. Ponadto trzeba sobie zdawać sprawę, że suplementy diety nie zastąpią zróżnicowanej diety. Aby utrzymać pełnię zdrowia, należy przede wszystkich odpowiednio się odżywiać, dbać o ruch, a także zdrowy tryb życia.
Żurawina w innej formie
Przyjmowanie specjalnych suplementów typu Żuravit czy Urinal w okresie ciąży nie musi być jedynym wyborem. Jeśli jesteś fanką naturalnych form leczenia, i dla ciebie znajdzie się rozwiązanie. Równie skutecznie na problemy z pęcherzem mogą zadziałać napary z owoców żurawiny, napary z liści żurawiny, soki czy syropy 100% z tego czerwonego owocu.
Treści z serwisu czywciazymozna.pl mają charakter informacyjno-edukacyjny i nie mają na celu zastąpienia kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Administrator serwisu nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania porad, czy informacji zawartych w Serwisie. Przypominamy, że przed zastosowaniem rad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie i koniecznie skonsultować się z lekarzem.
moja siostra w ciazy brala i ogolnie poleca 😉