Diastema, czyli przerwa między przednimi zębami, to zwykle kwestia wyłącznie estetyczna, jednak niekiedy powoduje również problemy z całym zgryzem. Bez względu na to, czy zwyczajnie wstydzisz się przerwy między jedynkami, czy też odczuwasz dolegliwości zdrowotne z jej powodu, możesz skutecznie ją niwelować. Niwelowanie jest proste i wymaga noszenia nakładek na zęby, dzięki którym można usunąć lub zmniejszyć diastemę. Dlaczego warto wybierać nakładki do prostowania zębów? Jakie są ich zalety?
Spis treści
Kto może korzystać z nakładek na zęby w celu korekcji diastemy?
Diastema nie zawsze wymaga leczenia. Niewielka, fizjologiczna przerwa między przednimi zębami pojawia się u dzieci w wieku około 7 lat w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe. Jej obecność nie jest niczym złym, gdyż odstęp zapewnia miejsce dla nowych, większych zębów stałych. U osób dorosłych diastema może być niewielka i mało widoczna, zwłaszcza gdy jedynki są ustawione równolegle do siebie. Jej korekta w takim przypadku przynosi głównie efekty estetyczne. Nieco inaczej jest, gdy prócz diastemy występuje nadmierne stłoczenie zębów z tyłu, a sama przerwa jest spora.
Po przezroczyste nakładki na zęby w celu korekcji diastemy może sięgać każda osoba dorosła, która chce trwale wyprostować zgryz. Przerwa między zębami stopniowo znika w ciągu 4-9 miesięcy od rozpoczęcia terapii za pomocą nakładek.
Niewidoczne i praktyczne nakładki na zęby
Korekcja diastemy za pomocą nakładek na zęby nie wiąże się z dyskomfortem lub bólem. Nie powoduje również zwiększonego ryzyka wystąpienia próchnicy zębów. Nakładki powstają na podstawie skanu 3D zgryzu pacjenta, dlatego idealnie odpowiadają na jego potrzeby i umożliwiają uzyskanie optymalnego efektu leczenia. Dzięki nim nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw. Nakładki ściąga się do jedzenia, co pozwala bez żadnych ograniczeń sięgać po warzywa i owoce wraz ze skórkami, czy też po płatki owsiane bogate w błonnik pokarmowy. Zęby można dokładnie umyć bez ryzyka, że nie usunie się wszystkich resztek jedzenia. W przypadku klasycznych aparatów ortodontycznych często dochodzi do gromadzenia się kawałków jedzenia i płytki nazębnej na aparacie.
Nakładki są przezroczyste, dlatego zapewniają maksymalną dyskrecję w trakcie terapii. Nie powodują problemów z wyraźnym mówieniem ani nie zniekształcają rysów twarzy. Można je nosić na co dzień bez bólu i poczucia dyskomfortu. W trakcie terapii nie trzeba zgłaszać się na regularne wizyty w gabinecie ortodontycznym, gdyż kontakt ze specjalistami odbywa się przez aplikację. Cotygodniowe zdjęcia zgryzu w aplikacji oraz informacje udzielane przez klienta wystarczają do oceny postępów terapii i dbałości o ostateczny efekt.
Przystępne koszty prostowania zgryzu
W przypadku stosowania nakładek na zęby nie trzeba obawiać się ukrytych kosztów terapii. Brak konieczności odbywania regularnych wizyt w gabinecie ortodontycznym oznacza, że nie musimy doliczać do wydatków na założenie aparatu comiesięcznych opłat za spotkania z lekarzem. Z góry zna cały koszt założenia nakładek, gdyż wsparcie specjalistów za pośrednictwem aplikacji jest wliczone w cenę. Koszt wykonania nakładek i późniejszego korzystania z aplikacji można ponieść w całości na początku lub rozłożyć całą kwotę na przystępne, comiesięczne raty.
Artykuł partnera