Jak może pomóc fizjoterapeuta uroginekologiczny?

| |

Urofizjoterapia, czyli fizjoterapia uroginekologiczna, to specjalizacja ukierunkowana na profilaktykę oraz diagnozowanie i leczenie schorzeń objawiających się uciążliwymi dolegliwościami w obrębie trzech układów: płciowego, moczowego i pokarmowego.

Z pomocy fizjoterapeutów specjalizujących się w takiej terapii korzystają głównie kobiety, ale coraz częściej zgłaszają się do nich również mężczyźni.

Jak wygląda terapia u urofizjoterapeuty?

Fizjoterapia uroginekologiczna to rodzaj terapii osteopatycznej opartej na różnorodnych technikach manualnych w naturalny sposób przywracających właściwe napięcie i elastyczność narządów wewnętrznych. Techniki te przypominają masaż, ponieważ polegają na stosowaniu precyzyjnego ucisku, pobudzającego nerwy, tkanki, stawy i mięśnie do prawidłowej pracy, nie zawsze są jednak tak relaksujące jak masaż. Czasami fizjoterapeuta uroginekologiczny sięga też po takie techniki jak kinesiology taping (plastrowanie dynamiczne), elektroterapię (elektrostymulację mięśni) czy biofeedback (biologiczne sprzężenie zwrotne) – w niektórych przypadkach stanowią one doskonałe uzupełnienie standardowych metod leczniczych wykorzystywanych w urofizjoterapii. Oczywiście każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i tak też fizjoterapeuta uroginekologiczny dobiera narzędzia swojej pracy, dlatego terapia może przybierać różne formy, w zależności od przypadku, z jakim mamy do czynienia, zawsze jednak przynosi znakomite efekty. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie Osteoklinika.pl.

Kiedy warto skorzystać z urofizjoterapii?

Wskazaniem do fizjoterapii uroginekologicznej są przede wszystkim problemy ginekologiczne, takie jak zaburzenia statyki narządów rodnych, powikłania poporodowe, bolesne miesiączki i bolesne współżycie, oraz urologiczne, takie jak nietrzymanie moczu, częstomocz, parcia naglące czy nawracające zapalenia dróg moczowych. Poza tym ten rodzaj terapii jest bardzo pomocny w rozwiązywaniu problemów z zakresu proktologii, między innymi nietrzymania stolca, osłabienia zwieracza odbytu i zaparć. Wiele z tych dolegliwości jest niezwykle trudnych w leczeniu. Na szczęście fizjoterapia uroginekologiczna doskonale sobie z nimi radzi.

Poprzednie

Co to jest coaching zdrowia?

Jaka kawa w ciąży jest najbezpieczniejsza?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x