Ile kosztuje prywatny żłobek w Warszawie?

| |

Prywatny żłobek to często jedyne rozwiązanie w przypadku braku miejsc w państwowych placówkach. Opłaty za żłobek niepubliczny mogą się znacznie różnić w poszczególnych miastach. Sprawdź, dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego żłobka. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać żłobek i jakie są aktualne ceny w Warszawie.

Czy warto wybrać niepubliczny żłobek?

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim wiąże się z koniecznością przekazania opieki nad maluchem. Wynajęcie opiekunki do dziecka zazwyczaj przekracza możliwości finansowe rodziców. Rozwiązaniem jest żłobek. Państwowe placówki, choć znacznie tańsze od prywatnych, mają ograniczoną liczbę miejsc, co wiąże się z długim czasem oczekiwania lub decyzją odmowną o przyjęcie dziecka. Prywatny żłobek w Warszawie to często jedyna alternatywa. Okazuje się, że często rodzice świadomie  wybierają niepubliczne placówki. Dlaczego? Prywatny żłobek zapewnia profesjonalną opiekę nad dzieckiem, a także:

  • domową, rodzinną atmosferę,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • szeroką ofertę zajęć edukacyjno-dydaktycznych,
  • nowoczesną pomoce dydaktyczne,
  • dłuższe godziny pracy niż w przypadku publicznych placówek.

Czym się kierować wybierając prywatny żłobek?

Zwiększone zapotrzebowanie sprawia, że rodzice mogą wybrać prywatny żłobek nie tylko pod względem lokalizacji, ale także oferty edukacyjnej. Przed podjęciem decyzji o wyborze żłobka warto porównać oferty poszczególnych placówek. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę wybierając prywatny żłobek? Przede wszystkim na lokalizację placówki. Spokojna okolica, dogodny dojazd i prywatny parking mają ogromne znaczenie zarówno dla maluchów, jak i dla rodziców. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oferta edukacyjna. Niektóre placówki oferują zajęcia w ramach czesnego oraz dodatkowo płatne, co pozwala na indywidualne dopasowanie oferty edukacyjnej do potrzeb i umiejętności dziecka. Dla wielu rodziców dużym atutem jest całodobowy monitoring placówki, zwiększający poziom bezpieczeństwa dzieci czy cykliczne ozonowanie pomieszczeń. Warto również sprawdzić w jakich godzinach czynny jest prywatny żłobek. Im dłuższe godziny pracy placówki, tym mniej stresu dla rodziców związanego z powrotem z pracy w godzinach szczytu. 

Prywatny żłobek Warszawa – ceny. Od czego zależy wysokość opłat?

Ceny prywatnych żłobków mogą się różnić w zależności od lokalizacji, oferty dydaktycznej oraz ilości godzin jakie dziecko codzienne spędza w placówce.  Różnice można zauważyć nie tylko w wysokości czesnego, ale także wpisowego. Zazwyczaj rodzice muszą się liczyć z bezzwrotną opłatą w wysokości kilkuset złotych. Przeciętne, miesięczne opłaty za prywatny żłobek w Warszawie wynoszą około 2000 zł z pełnym wyżywieniem. Warto również pamiętać, że w niektórych dzielnicach Warszawy lub okolicznych miejscowościach koszt może być znacznie mniejszy. Przykładowo: prywatny żłobek na Bemowie z całodziennym wyżywieniem wynosi 1700 zł na miesiąc, ale już w Raszynie 1250 zł. Rodzice, którzy chcą skorzystać z ofert zajęć dodatkowych również muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami. Wybierając prywatny żłobek w Warszawie warto sprawdzić czy istnieje możliwość skorzystania z Warszawskiego Bonu Żłobkowego. Nowoczesny program wspiera rodziców, którzy z różnych względów zdecydowali  się na niepubliczną placówkę. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie w wysokości 400 zł miesięcznie, co pozwala obniżyć wysokość opłat za prywatny żłobek.

Przed podjęciem decyzji o zapisaniu dziecka do niepublicznego żłobka warto porównać ceny, ofertę edukacyjną oraz poznać opinie rodziców o placówce. Żłobek to miejsce, w którym dziecko będzie spędzać większość dnia, dlatego należy wziąć pod uwagę wiele czynników w tym lokalizację, dojazd, kwestie bezpieczeństwa, wyposażenie sal, a także wysokości opłat i możliwości skorzystania z dofinansowania.

Artykuł partnera

Poprzednie

Jak nauczyć dziecko czytać?

Nietrzymanie moczu w ciąży – przyczyny i zapobieganie wstydliwym incydentom

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x