Nadmierne wypadanie włosów często związane jest z niedoborami w diecie, czy niewłaściwą pielęgnacją. Ale przyczynami tego zjawiska mogą być też zaburzenia hormonalne lub długotrwały stres. Dowiedz się, jak można poradzić sobie z problemem wypadających włosów!
Spis treści
Wypadanie włosów a dieta
Czy sposób odżywiania ma wpływ na stan włosów? Jak najbardziej! Składniki, jakie dostarczasz wraz z pożywieniem dostają się do Twojej skóry, a stamtąd do cebulek włosowych. Dlatego jeśli Twoje włosy wypadają, zwróć uwagę na to, co jesz. Postaw przede wszystkim na spożywanie świeżych warzyw i owoców, bogatych w witaminy. Ale nie zapominaj też o zdrowych tłuszczach (zwłaszcza olejach roślinnych), produktach pełnoziarnistych, czy orzechach.
Spożywanie dużej ilości alkoholu z kolei nie sprzyja zachowaniu włosów w dobrej kondycji. Napoje wyskokowe nie dość, że osłabiają stan skóry, to jeszcze mogą powodować wypadanie włosów. Dzieje się tak ze względu na zmniejszenie się poziomu cynku w organizmie. Pierwiastek ten jest zaś kluczowy dla zdrowia włosów. Warto więc rzadziej sięgać po alkohol, a zamiast tego pić dużo wody i świeżych soków owocowych.
Jak dbać o włosy, aby nie wypadały?
Pielęgnacja włosów i skóry głowy ma także ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zapobieganie wypadaniu kosmyków. Należy używać odpowiedniego szamponu, który jest dostosowany do rodzaju włosów i skóry głowy. Jeśli więc Twoje włosy wypadają, sięgaj po kosmetyki zawierające np. wyciąg z nagietka, propolis lub mleczko pszczele, witaminy, aminokwasy. Dobrze działa też olejek z mięty pieprzowej, który pobudza krążenie w skórze głowy, stymulując wzrost włosów.
Mezoterapia igłowa głowy – pomoże na wypadanie włosów
Dobrym sposobem na to, aby powstrzymać wypadanie włosów i pobudzić ich wzrost jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg ten pozwoli Ci maksymalnie zregenerować cebulki włosowe. Kurację taką możesz zrealizować w wielu gabinetach medycyny estetycznej w Poznaniu. Przykładem jest Skin-Medic, placówka ciesząca się od lat zaufaniem wśród klientów.
Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy polega na dobraniu preparatu odpowiednio do Twoich potrzeb, a następnie iniekcyjnym podaniu go pod skórę. Mimo że terapia wiąże się z wykonaniem pewnej liczby zastrzyków, to jest ona zwykle komfortowa dla pacjentów. Skóra zostaje wcześniej znieczulona, a wyszkolony specjalista wykonuje nakłucia delikatnie i precyzyjnie.
Jakie efekty daje mezoterapia igłowa głowy?
Na rezultaty zwykle trzeba poczekać kilka miesięcy, ale finalne efekty są tego warte! Włosy odrastają mocne i bujne, a problemy z ich wypadaniem znikają. Ich cebulki zostają bowiem optymalnie odżywione dzięki składnikom czynnym, takim jak witaminy i peptydy. Substancje aktywne oddziałują też na całą skórę głowy, co znacząco wpływa na zdrowie włosów. Należy jednak pamiętać, że dla długotrwałego rezultatu istotne jest też odpowiednie odżywianie i pielęgnacja.
Klinika medycyny estetycznej Poznań – Skin-Medic zaprasza do skorzystania z zabiegu wszystkie osoby, które chcą poprawić kondycję swoich włosów. W tym miejscu możesz również odżywić swoją skórę twarzy, korzystając z zabiegu mezoterapia mikroigłowa.
Artykuł partnera