Czy można pić miętę w ciąży?

| |

Istnieją pewne przeciwwskazania i zalecenia odnośnie tego, czy powinno się i w jakich ilościach pić napary lub herbatki z mięty. Ta roślina może mieć dobroczynne działanie na zdrowie, więc warto zgłębić temat. Jeśli zastanawiasz się, czy można pić miętę w ciąży, to dobrze trafiłaś. Przyjrzyjmy się bliżej temu, w jakich sytuacjach można pić miętę w ciąży, a kiedy powinno się ją odstawić?

Mięta na zgagę i mdłości w ciąży

Mięta ma działanie antywirusowe, relaksujące, uspokajające oraz wspomaga system odpornościowy. Ale to nie koniec. Bardzo często niweluje dolegliwości układu pokarmowego. Kobiety w ciąży stosują miętę na poranne nudności, wzdęcia, czy ból żołądka lub głowy. Ponadto mięta zawiera cenne witaminy taki jak wit. A, C oraz magnez, potas, fosfor, wapń i żelazo, także warto by znalazła się w diecie przyszłej mamy. 

mięta-na-nudności-i-zgagę

Jak często można pić miętę w ciąży?

Tak jak ze wszystkim, potrzebny jest umiar. Z naparami ziołowymi jest podobnie. Bezpieczna ilość herbaty miętowej dla kobiet ciężarnych wynosi od 2 do 3 szklanek dziennie. Mięta pieprzowa jak i polna w ciąży powinna być stosowana w podobnych ilościach.

Herbata miętowa w ciąży – kiedy z niej zrezygnować?

Picie zbyt dużej ilości ziół, w tym mięty może wiązać się ze skutkami ubocznymi. Jeśli przyjmujesz jej zbyt dużo, mogą pojawić się bóle brzucha, zaburzenia równowagi lub senność. Gdy tylko pojawią się niepożądane objawy, lepiej ją odstawić, a także dobrze jest poinformować lekarza o swoich dolegliwościach. Ten ziołowy specyfik jest świetną alternatywą dla środków farmakologicznych, lecz nie powinno się też z nim przesadzać.

Mięta w ciąży – jak można ją przygotować?

Najbardziej znanym sposobem jest zalanie herbaty miętowej wrzątkiem. Można także przygotować wodę z miętą (jednym lub kilkoma listkami), która będzie miała delikatny aromat oraz delikatnie działanie. Jednym z ciekawszych pomysłów może być przygotowanie mięty pieprzowej na zimno. Zalana zimną wodą, będzie świetnym, delikatnym orzeźwieniem w upalne dni. Sposób przygotowania polega na zalaniu 2 torebek herbatki miętowej i odczekaniu co najmniej 2 godzin, tak aby napój nabrał kolorytu.

czy-można-pić-miętę-w-ciąży-2

Czy zatem można pić miętę w ciąży?

Jeśli nie przekracza się 3 szklanek dziennie, to jak najbardziej. Ukoi ona skołatane nerwy, pomoże poradzić sobie z nudnościami, wymiotami, a także problemami żołądkowymi. A jako że kobiety ciężarne często nie mogą przyjmować różnych leków, ziołowe napary są dla nich świetnym rozwiązaniem w zaradzeniu różnym problemom zdrowotnym.

Poprzednie

Farbowanie włosów w ciąży

Czereśnie w ciąży – czy można?

Dalej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] preparaty bogate w witaminę C. Natomiast na problemy trawienne świetnie sprawdzą się napary i herbatki ziołowe z mięty, kopru włoskiego, rumianku, czy […]

karolina

są różne głosy, ale ja osobiście piłam miętę i mi pomagała

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x